Real Estate Management

Doradztwo w obszarze nieruchomości

SmartSkills oferuje szereg specjalistycznych usług z zakresu obsługi inwestycji na rynku nieruchomości, a także zarządzania i administrowania nieruchomościami. Dzięki współpracy z szeregiem Specjalistów i Ekspertów ds. rynku nieruchomości zapewniamy kompleksowe i w pełni profesjonalne wsparcie zarówno na rzecz podmiotów z sektora prywatnego jak i publicznego, na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Nasze działania na rzecz Klientów realizowane są zgodnie z indywidualnie dobraną strategią uwzględniającą charakter inwestycji.
Doradztwo inwestycyjne

Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie inwestycyjnym na rynku nieruchomości. Przygotujemy analizę aktualnego stanu rynku nieruchomości z uwzględnieniem możliwości adaptacyjnych istniejących nieruchomości oraz ich stanu prawnego po czym zaproponujemy najlepszą lokalizacje pod planowaną inwestycję. Zajmiemy się kompleksową obsługą transakcji kupna/sprzedaży, a także najmu/wynajmu nieruchomości w tym przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz negocjację umów.

Doradztwo strategiczne

Stale rosnąca konkurencja na rynku nieruchomości zmusza inwestorów do ciągłego monitorowania rynku nieruchomości zmian w przyjętej przez nich strategii biznesowej. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów w ramach naszych usług zapewniamy wsparcie w opracowaniu i usprawnieniu strategii rozwoju inwestycji tak aby uzyskać optymalne wykorzystanie nieruchomości. Ponadto oferujemy doradztwo w przygotowaniu biznes planów, analiz opłacalności oraz zarządzaniu ryzykiem inwestycyjnym.

Doradztwo na rynku nieruchomości komercyjnych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wynajmie nieruchomości biurowych i handlowych. Zajmujemy się kompleksowym planowaniem i realizacją inwestycji najmu, a także ewentualnego późniejszego podnajmu powierzchni. Zapewniamy wsparcie w poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji. Dbamy o efektywne wykorzystanie powierzchni, poszukujemy najemców i podnajemców, przygotowujemy i negocjujemy umowy.

Zarządzanie projektami

Poza obsługą najmu/podnajmu zapewniamy również doradztwo i nadzór nad realizacją prac aranżacyjnych powierzchni (fit-out) w tym opracowywanie budżetów i monitorowanie postępu prac i rozliczanie wykonawców oraz prowadzenie uzgodnień z właścicielami budynku. Poprzez realizowane przez nas usługi m.in. wspieramy firmy i przedsiębiorstwa w procesie relokacji siedziby.