Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe

Oferowane przez nas usługi doradztwa biznesowego obejmują szereg działań doradczych, konsultingowych i szkoleniowych gwarantujących zarówno umocnienie pozycji rynkowej jak i rozwój przedsiębiorstw. Realizowane działania obejmują kompleksowe wsparcie przedsiębiorców na każdym kroku prowadzenia działalności, zarówno na etapie inicjowania przedsięwzięcia - wsparcie na rzecz sturt-upów jak i usprawnienie oraz optymalizację procesów w firmach dojrzałych.

Posiadamy wieloletnie i praktyczne doświadczenie w realizacji usług doradczych oraz konsultingowych w obszarach strategicznych, marketingowych i operacyjnych przedsiębiorstw z wielu branż i sektorów gospodarczych. Zidentyfikujemy i ocenimy tendencje oraz dynamikę rynku bądź gałęzi gospodarki, która dotyczy Ciebie. Następnie dobierzemy rozwiązanie i opracujemy strategię rozwoju dedykowaną dla Twojej organizacji i odpowiednią dla fazy jej rozwoju.

WSPARCIE START-UPÓW

Masz pomysł i chciałbyś rozpocząć działalność gospodarczą ale obawiasz się czekających Cię formalności?

 • doprecyzujemy Twoją koncepcję aby w jak najwyższym stopniu wpisała się w potrzeby rynku,
 • pomożemy wybrać formę prawną przedsiębiorstwa oraz załatwić wymagane formalności (wypełnić wnioski, zinterpretować umowy),
 • dobierzemy optymalną formę opodatkowania oraz zapewnimy wsparcie księgowe i prawne,
 • zapewniamy pomoc w uzyskaniu dofinansowania na rozpoczęcie działalności,
 • przekażemy Ci niezbędną wiedzę potrzebną do rozpoczęcia i efektywnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Poznasz obowiązujące przepisy prawa oraz dostępne źródła finansowania.

PROJEKTY INWESTYCYJNE

Zamierzasz rozszerzyć ofertę swojego przedsiębiorstwa o nowe innowacyjne usługi? Masz pomysł na nową inwestycję i chcesz go zrealizować?

 • usystematyzujemy Twoje pomysły i zweryfikujemy założenia aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia,
 • przygotujemy biznes plan wraz z kosztorysem oraz analizą ekonomiczno-finansową opłacalności planowanej inwestycji,
 • porównamy dostępne na rynku formy finansowania (kredyty, pożyczki, dotacje UE) pod względem korzyści ekonomicznych i wybierzemy wariant optymalny dla planowanego przedsięwzięcia,
 • opracujemy strategię efektywnego wdrożenia planowanych działań z uwzględnieniem aspektów prawnych, finansowych oraz marketingowych,
 • zajmiemy się realizacją procesów, gwarantując powodzenie inwestycji.

DZIAŁANIE NAPRAWCZE

Prowadzisz firmę i coraz częściej zadajesz sobie pytania dotyczące dalszych kierunków rozwoju? Poszukujesz sposobu na wzmocnienie pozycji rynkowej?

 • przeprowadzimy audyt efektywności funkcjonowania kluczowych obszarów Twojej działalności i zaproponujemy działania optymalizujące procesy w Twoim przedsiębiorstwie,
 • ocenimy jakość organizacji przedsiębiorstwa w tym wewnętrznych procedur monitorowania i kontrolowania, a także efektywność przyjętego systemu komunikacji wewnętrznej oraz modelu wynagradzania i premiowania pracowników,
 • zweryfikujemy efektywność i terminowość procesów produkcyjnych,
 • porównamy działania sprzedażowe i marketingowe stosowane w Twoim przedsiębiorstwie z najlepszymi praktykami rynkowym.

Doradztwo w obszarze nieruchomości

SmartSkills oferuje szereg specjalistycznych usług z zakresu obsługi inwestycji na rynku nieruchomości, a także zarządzania i administrowania nieruchomościami. Dzięki współpracy z szeregiem Specjalistów i Ekspertów ds. rynku nieruchomości zapewniamy kompleksowe i w pełni profesjonalne wsparcie zarówno na rzecz podmiotów z sektora prywatnego jak i publicznego, na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Nasze działania na rzecz Klientów realizowane są zgodnie z indywidualnie dobraną strategią uwzględniającą charakter inwestycji.

DORADZTWO INWESTYCYJNE

Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie inwestycyjnym na rynku nieruchomości. Przygotujemy analizę aktualnego stanu rynku nieruchomości z uwzględnieniem możliwości adaptacyjnych istniejących nieruchomości oraz ich stanu prawnego po czym zaproponujemy najlepszą lokalizacje pod planowaną inwestycję. Zajmiemy się kompleksową obsługą transakcji kupna/sprzedaży, a także najmu/wynajmu nieruchomości w tym przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz negocjację umów.

DORADZTWO STRATEGICZNE

Stale rosnąca konkurencja na rynku nieruchomości zmusza inwestorów do ciągłego monitorowania rynku nieruchomości zmian w przyjętej przez nich strategii biznesowej. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów w ramach naszych usług zapewniamy wsparcie w opracowaniu i usprawnieniu strategii rozwoju inwestycji tak aby uzyskać optymalne wykorzystanie nieruchomości. Ponadto oferujemy doradztwo w przygotowaniu biznes planów, analiz opłacalności oraz zarządzaniu ryzykiem inwestycyjnym.

DORADZTWO NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wynajmie nieruchomości biurowych i handlowych. Zajmujemy się kompleksowym planowaniem i realizacją inwestycji najmu, a także ewentualnego późniejszego podnajmu powierzchni. Zapewniamy wsparcie w poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji. Dbamy o efektywne wykorzystanie powierzchni, poszukujemy najemców i podnajemców, przygotowujemy i negocjujemy umowy.

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Poza obsługą najmu/podnajmu zapewniamy również doradztwo i nadzór nad realizacją prac aranżacyjnych powierzchni (fit-out) w tym opracowywanie budżetów i monitorowanie postępu prac i rozliczanie wykonawców oraz prowadzenie uzgodnień z właścicielami budynku. Poprzez realizowane przez nas usługi m.in. wspieramy firmy i przedsiębiorstwa w procesie relokacji siedziby.